3 marca 2021

Co zwiastuje wiosnę w ogrodzie?

Po zimie zawsze wyglądamy pierwszych kwiatów, które będą dla nas znakiem, że rozpoczyna się wiosna. Z pewnością jednym z takich właśnie symboli jest krokus. Przybiera on piękną fioletową lub żółtą barwę i przyciąga nasze spojrzenia po szarej zimie. Jest takim sygnałem, że odtąd będzie jużcoraz  cieplej. Krokusy są łatwe w uprawie, więc z pewnością warto je mieć w swoim ogrodzie. Mimo iż uważamy, że przede wszystkim za sygnał, że zbliża się wiosna bo kwitną w lutym i marcu, to niektóre odmiany mogą zakwitnąć również na jesień.

Wiele gatunków krokusów

Mimo iż większość z nas jako krokusy rozpoznaje przede wszystkim typowe dla początków wiosny kwiatki, to mają one wiele gatunków nawet 80. Są to jednak kwiaty, które potrzebują odpowiednio użyźnionej, próchniczej gleby. Mogą być podatne na choroby grzybicze, w związku z czym powinna ona zostać wcześniej odpowiednio zaprawiona i odradza się ich sadzenie w miejscach, gdzie wcześniej znajdowały się frezje i mieczniki.

Kiedy sadzimy?

Jeśli zależy nam aby na wiosnę w naszym ogrodzie pojawiło się wiele pięknych krokusów to nasadzenia należy dokonać od połowy września do połowy października, na głębokość około 8 centymetrów. Wówczas na pewno od razu zauważymy wiosnę, bo pojawią się krokusy. Cebulki powinny znajdować się w odpowiedniej odległości od siebie, która będzie równa ich średnicy. Jeśli z kolei kwiaty mają pojawić się jesienią (odpowiednie gatunki), to nasadzeń dokonuje się w sierpniu.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *