3 marca 2021

Dlaczego warto zdecydować się na posadzenie Funkii?

Rynek obfituje obecnie w różnorodne piękne rośliny, jednak nie zawsze wiemy, co powinniśmy wybrać do naszego ogrodu. Dobrym wyborem będzie Funkia – hosta, jest to roślina wieloletnia o pięknych liściach, dostępna w wielu odmianach. Jej liście i kwiaty zachwycają posiane w rabatach i donicach, mogą mieć różną wielkość, kształt i kolor. Oprócz tego idealnie współgrają z innymi roślinami i dobrze rosną przy zbiornikach wodnych.

Funkia – roślina dla każdego

Często istotne jest, aby ogród pięknie się prezentował bez większego zaangażowania z naszej strony. Pewnie właśnie z tego powodu niektóre ogrody posiadają jedynie niewielkie grządki z kwiatami, a większość powierzchni zajmują trawy. Jednak funkie pozwalają nam cieszyć się pięknem roślinności przy małym nakładzie pracy. Rośliny oczywiście trzeba posadzić i wybrać odpowiednie miejsce, gdzie będą miały cień lub półcień, a ziemia powinna być odpowiednio wilgotna. Jeśli później zadbamy jedynie o jej regularne podlewanie to będziemy mogli patrzeć na piękną roślinność w naszym ogrodzie.

Gdzie je posiać?

Większość Funki preferuje miejsca zacienione, jednak te których liście są silnie zielone będą pięknie rosły również w pełnym słońcu, np. nad samym oczkiem wodnym. Koniecznie musimy dobrać odpowiednią roślinę do naszego ogrodu. Jeśli np. chcemy posadzić rośliny wzdłuż ściany domu, gdzie jest niewiele słońca, to delikatne funkie sprawdzą się wyśmienicie.

Gdzie kupić rośliny?

Choć nazwa może wydawać się mało znana, to gdy spojrzymy na kwiaty z pewnością stwierdzimy, że już je kiedyś widzieliśmy. Funkie to dość popularne rośliny zarówno ogrodowe, jak i domowe, gdzie mogą pięknie rosnąć w donicach. To idealne kwiatki dla osób, którym dotąd wydawało się, że nie mają ręki do roślin. Funki wystarczy odpowiednie ustawienie i regularne podlewanie. Odpłaci nam za to pięknymi kwiatami i idealnymi liśćmi. Z pewnością warto postawić właśnie na nią.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *