1 marca 2021

Gdzie posadzić lilię świętego Józefa?

Jeśli wybieramy lilie do naszego ogrodu, to powinniśmy przygotować im odpowiednie miejsce. Lilia świętego Józefa doskonale czuje się w miejscach nasłonecznionych lub jedynie nieznacznie zacienionych. Gleba z kolei powinna być lekka, próchnicza, przepuszczalna i odpowiednio wilgotna, jednak nie podmokła. Najczęściej w przypadku lilii najlepiej sprawdza się kwaśne podłoże. Odpowiednie dopasowanie warunków sprawi, że nasze lilie będą pięknie kwitnąć co sezon.

Kiedy siać?

Cebule lilii wysadza się już we wrześniu i na początku października. Każdą z nich należy umieścić w ziemi na głębokości odpowiadającej jej obwodowi. Pamiętać należy jednak, aby pomiędzy kolejnymi cebulami zachować odstęp 20-30 centymetrów. Tak przygotowaną rabatę należy na zimę okryć korą lub torfem bądź gałązkami świerku. Dopuszczalne jest również ich sadzenie na wiosnę, i pomimo tego, że kwiaty pojawiają się nieco później, to absolutnie nie ma ryzyka, że cebule zmarzną przez zimę.

Dlaczego wybrać lilie?

To piękne i majestatyczne kwiaty, które staną się ozdobą, w każdym ogrodzie. Ich zapach z pewnością będzie sprawiał nam ogromną przyjemność i z chęcią będziemy podziwiać wielkie i przepiękne kwiaty. Lilie można określić jako kwiaty bardzo eleganckie i stylowe, z pewnością będą pięknie prezentować się przy nowoczesnej architekturze i znacznie ją wzbogacą. Zaleca się usuwanie przekwitłych kwiatów, gdyż mogą oszpecać roślinę. Są to kwiaty kwitnące w czerwcu, które dorastają do 120 centymetrów.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *