3 marca 2021

Jakie rośliny wybrać do swojego ogrodu?

Własny ogród to miejsce, w którym poszukujemy odpoczynku i wytchnienia. Pamiętajmy jednak, że każdy z nas odpoczywa nieco inaczej. Jednak osoba chętnie poleży na leżaku i popatrzy na piękne roślinki, a druga wybierze raczej ich sadzenie i pielęgnowanie. Mimo to, niezależnie od tego, która z tych osób w nas drzemie, z pewnością posadzenie niektórych roślin w ogrodzie i ich odpowiednie pielęgnowanie nie sprawi nam większych trudności. Czy jest roślina, na którą szczególnie warto zwrócić uwagę?

Funkia do naszego ogrodu

Jeśli chcemy rośliny, która pięknie się prezentuje, a jednocześnie nie będzie wymagać od nas nazbyt wiele to jest to właśnie funkia. Sadzonki bez trudu kupimy w większości sklepów ogrodniczych, zarówno w sieci, jak i stacjonarnie. Następnie wystarczy przygotowane rośliny wsadzić w odpowiednim dla nich miejscu i podlewać zachowując przy tym dużą regularność. Roślina będzie się rozrastać i pięknie komponować z zielenią, którą ją otoczymy. Jej zjawiskowe liście i kwiaty, z pewnością będą zwracały uwagę i przyciągały spojrzenia.

Różne odmiany

Funkia dostępna jest w wielu odmianach, w związku z czym koniecznie powinniśmy ją właściwie dobrać do swoich potrzeb. Białe i żółte liście wykazują się zdecydowanie niższym poziomem tolerancji dla słońca i mogą zostać przez nie popalone. Są one delikatniejsze niż zielone, które poradzą sobie nawet w pełnym słońcu w sezonie. Dlatego zastanówmy się jeszcze przed zakupem w jakim miejscu chcemy posadzić roślinę i jakie będzie ona tam miała warunki. Na tej podstawie zdecydowanie łatwiej będzie wybrać odpowiednią, która się pięknie rozrośnie.

Hodowla

Funkie można uprawiać w ogrodowych rabatach, jak i w donicach. W jednym i drugim miejscu świetnie spełnią swoją funkcję rośliny ozdobnej. Jeśli więc np. przed domem chcemy ustawić duże donice z kwiatami to również śmiało możemy w nich umieścić funkie i efekt estetyczny będzie na najwyższym poziomie, z którego z pewnością będziemy bardzo zadowoleni. A nasz ogród będzie w całej okolicy uchodził za piękny.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *