3 marca 2021

Liczne odmiany funkii

Funkię wyróżnia to, że jest dostępna w najróżniejszych odmianach, dzięki czemu, dla jednej z nich z pewnością znajdzie się miejsce w każdym ogrodzie. Rośliny te są bardzo popularne z uwagi na swoje liście, o podłużnym kształcie, które zależnie od konkretnej odmiany mogą mieć odcienie zieleni, być białe lub żółte, a niektóre łączą wszystkie te kolory. Funkia ogrodowa pięknie komponuje się z innymi roślinami, na które się zdecydujemy. Mogą tworzyć spójną całość.

Kwiatostany funki

Funkia jest również rośliną kwitnącą i jej kwiaty potrafią zachwycić. Ich barwa to najczęściej biel lub fiolet, jednak z pewnością zwrócą na siebie uwagę pośród innych roślin. Wiele osób chwali tę roślinę również za fakt jej intensywnego rozrastania się, co sprawia, że zajmuje ona często spore powierzchnie w ogrodzie tworząc w nim niepowtarzalną ozdobę.

Pielęgnacja rośliny

Bezproblemowy wzrost funki jest również powodem do zadowolenia, dodatkowo roślina zwykle bez trudu zimuje w naszym klimacie, więc ogród po zimie, na wiosnę będzie prezentował się pięknie. Jedyne o czym musimy pamiętać to zapewnienie jej odpowiedniego nawodnienia. Regularne podlewanie jest tu niezwykle istotne, szczególnie jeśli panuje susza.

Zakup funki

Rośliny z tego gatunku bez trudu dostaniemy w większości sklepów ogrodniczych, zarówno tych stacjonarnych, jak i online. Możemy więc zapoznać się z licznymi ofertami i wybrać dokładnie takie odmiany, które najbardziej nam się spodobają. Najlepiej kupić je w doniczkach, właściwie zabezpieczone i przygotowane do bezpośredniego wsadzenia do rabaty. Po posadzeniu w ziemi o odpowiedniej wilgotności i przepuszczalności musimy im zapewnić jedynie odpowiedni poziom wilgotności i cieszyć się z ich pięknego wzrostu. Dzięki nim nasz ogród stanie się wyjątkowy, a pielęgnacja roślin nie będzie kłopotliwa, jest to więc rozwiązanie idealne. Piękna roślina, która nie wymaga od nas wiele, a ogród będzie przyciągał spojrzenia.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *