3 marca 2021

Planowanie zagospodarowania ogrodu

Z pewnością większość z nas marzy o pięknym przydomowym ogrodzie, jednak albo brakuje czasu na jego zaaranżowanie i odpowiednie dbanie o całość, albo zwyczajnie nie wiemy jak się do tego zabrać. Możliwości są co najmniej dwie. Możemy się nauczyć i metodą prób i błędów próbować stworzyć piękną oazę przy naszym domu, ale możemy również zatrudnić specjalną firmę, która zajmie się aranżacją naszego ogrodu, wedle naszych wytycznych i oczekiwań, a następnie możemy również zdecydować się na usługę jego pielęgnacji. Jednak niezależnie od tego, w jaki sposób nasz ogród będzie powstawał konieczne będą odpowiednio dobrane do niego nasadzenia. Rośliny powinny być praktyczne i piękne, jednak muszą również nam się podobać.

Rośliny, które nie wymagają wiele uwagi

Jest wiele roślin, które doskonale sobie radzą w naszym klimacie i nawet są w stanie zimować i kwitnąć przez kolejne lata, zachwycając swoim wyjątkowym wyglądem. Tulipany mimo iż piękne wymagają nasadzenia wielu pojedynczych cebul i kwitną przez stosunkowo krótki czas upiększając część naszego ogrodu. Pewne jest więc, że potrzebne nam rośliny, które wyglądają znakomicie niemal bez przerwy i mogą rosnąć w różnych częściach ogrodu, a dodatkowo nie będą od nas wymagać wielkiego zaangażowania. Zdaniem doświadczonych ogrodników jedną z takich roślin jest hosta biała. Jest to jedna z odmian tej rośliny, która lepiej czuje się w miejscach zacienionych. Możemy jednak wybrać inne hosty i sadzić je w różnych miejscach.

Pamiętaj o podlewaniu

Stworzenie ogrodu to jedno, a jego utrzymanie zupełnie coś innego. Wiele aranżacji przewiduje, że podstawowa opieka nad ogrodem będzie się ograniczać do koszenia trawy, przycinania krzewów i podlewania roślin. W ten sposób będziemy mogli cieszyć się pięknym ogrodem przy niewielkim wysiłku. Jeśli jednak chcemy właśnie takiego ogrodu to warto zaznaczać to od początku i decydować się na odpowiednie rośliny. Jeśli decydujemy się na zaprojektowanie ogrodu również dopilnujmy, aby wyglądał pięknie i aby praca w nim ograniczała się do przyjemnych czynności.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *