3 marca 2021

Posadź w swoim ogrodzie piękne Funkie

Jeśli nie jesteśmy zawodowymi ogrodnikami, a jedynie amatorami to w ogrodzie stawiamy na wiele kolorów i piękne rośliny. Czym kierujemy się kupując je w sklepie? Jeśli są to cebulki to zdjęciami na opakowaniach, a jeśli kwiaty to ich wyglądem, który potrafi zachwycić. Wybór roślin ogrodowych jest obecnie ogromny i z pewnością wybranie tych najładniejszych dla siebie nie jest łatwy. Warto jednak zwrócić uwagę na przykład na takie, które mogą stanowić piękną ozdobę naszego ogrodu właściwie przez cały rok.

Wyjątkowa Funkia biała

Liście tej rośliny owszem są białe jednak tylko w porze wiosennej. Gdy zaczyna się sezon zielenieją, mogą przybierać wiele różnych barw. Jeśli mamy możliwość posadzenia rośliny na zacienionym stanowisku to dobrym wyborem będzie właśnie Funkia biała. Sklep, w którym będzie dostępna z pewnością znajdziemy bez większego trudu. Dobrze jeśli sadzimy ją w cieniu, gdyż ma bardzo delikatne liście, które przy wysokich temperaturach mogą zostać przypalone przez grzejące słońce.

Co jeszcze warto wiedzieć o Funkii?

Funkia biała jest byliną i cudowną ozdobą wielu ogrodów. Jest wyjątkowo ozdobna za sprawą swoich pięknych liści, które mogą mieć różnorodne barwy oraz kształty. Uprawa funkii nie jest kłopotliwa, więc z pewnością nawet początkujący ogrodnicy świetnie sobie z nią poradzą. Jeśli zależy nam aby pięknie rosła warto wybrać miejsce, gdzie będzie miała do dyspozycji cień i półcień. W kwestii rodzaju ziemi to warto zwrócić uwagę, aby była ona wilgotna przepuszczalna oraz żyzna. Ze względu na długie liście nie jest odporna na wiatr, który może prowadzić do złamań, warto więc wybierać miejsca odpowiednio osłonięte. Istotne będzie również systematyczne podlewanie, szczególnie w czasie suszy. Funkia jest rośliną wieloletnią, która w panującym w naszym kraju klimacie bardzo dobrze zimuje.

Aranżacja

Funkie mogą być sadzone w grupach – wyglądają wówczas pięknie, stanowią również idealne tło dla innych roślin. Mogą być sadzone zarówno w donicach, jak i rabatach.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *