1 marca 2021

Uprawa lilii drzewiastych

Lilia drzewiasta jest połączeniem hodowlanym, w związku z czym ma nieco inne wymagania niż jej delikatniejsze odmiany, jak lilie orientalne. Wyróżniają się chociażby większą tolerancją na niskie temperatury, które dobrze znoszą. Dla wielu osób istotne jest, że lilie drzewiaste mogą być uprawiane nawet w chłodniejszych obszarach naszego kraju, konieczne jest jedynie aby pamiętać o okryciu na zimę cebul w glebie. W tym celu można wykorzystać kompost, korę, liście czy gałązki stroiszu.

W jakiej glebie lilia drzewiasta czuje się najlepiej?

Lilie drzewiaste najlepiej rosną w glebie próchniczej, przepuszczalnej, piaszczysto-gliniastej, o umiarkowanym poziomie wilgotności. Rośliny te wyróżniają się również odpornością na choroby i szkodniki, które atakują się raczej sporadycznie. Jedynym zagrożeniem może być poskrzypka liliowa, która atakuje niemal wszystko. Pamiętajmy również, że te rośliny muszą mieć dobry dostęp do nasłonecznienia. Jeśli umieści się je w cieniu to ich rozwój jest słaby a kwitnienie marne.

Niesamowite piękno rośliny

Przede wszystkim rośliny te wyróżniają się wysokością, która wynosi pomiędzy 150 a 250 centymetrów. Jednak niezapomniany widok tworzy również podczas kwitnienia, gdyż na jednym pędzie może się znaleźć nawet do 50 wielkich kwiatów, które zależnie od gatunków mogą mięć jedną z wielu pięknych barw. Właśnie z tego faktu wywodzi się nazwa, gdyż patrząc na lilię widzimy nic inne jak pięknie kwitnące drzewo, od którego trudno odwrócić wzrok, co zachęca do sadzenia jej we własnym ogrodzie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *