1 marca 2021

Wieloletnie rośliny w Twoim ogrodzie

Rośliny wieloletnie w naszej rabacie kwiatowej mają tę niesamowitą zaletę, że sprawiają, iż jest ona wypełniona pięknymi przez cały okres od wczesnej wiosny do nawet późnej jesieni. Warto również wiedzieć, że decydując się na długo kwitnące byliny ogrodowe zdecydowanie ułatwiamy sobie pielęgnację rabaty, ponieważ nie ma konieczności co roku dokonywania nowych nasadzeń. Kwiaty ogrodowe wieloletnie, długo kwitnące, mogą cieszyć oko nawet od maja do października.

Jakie kwiaty wieloletnie do ogrodu?

Byliny czyli właśnie kwiaty ogrodowe wieloletnie to zielone rośliny, które żyją i kwitną w jednym miejscu przez okres dłuższy niżeli dwa lata. Pośród takich roślin, które sprawdzą się na stanowiskach słonecznych, znajduje się: posłonek ogrodowy, trytoma groniasta, liatra kłosowa, wiesiołek wielkoowocowy, rudbekia czy krwawnik pospolity. Z kolei na stanowiska półcienistych możemy wykorzystać: nachyłek okółkowy lub nachyłek wielkokwiatowy. Pozostają stanowiska zacienione, w których dobrze będą się czuły: bodziszek rozłogowy, tojeść kropkowana czy liriope szafirkowata.

Wytrzymałe rośliny

Przeważająca większość roślin wieloletnich jest odporna na mróz, jednak z pewnością ich zimowanie będzie znacznie lepsze, jeśli na okres zimowy odpowiednio osłonimy rabatę kwiatową. Można w tym celu wykorzystać liście, ściółkę ze słomy, korę ogrodową lub obłożyć całość gałązkami iglaków. Zaleca się również obcinanie przekwitłych kwiatostanów, przez co roślina jest pobudzana do tworzenia nowych kwiatów i dłużej kwitnie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *