1 marca 2021

Wiosna w ogrodzie – jakie kwiaty sadzimy?

Wiosna to czas, kiedy wszystko wokół nas budzi się do życia i zyskuje nową energię. To również okres, w którym rozpoczynamy porządki w naszych ogrodach i dokonujemy pierwszych nasadzeń. Jest to o tyle ważne, że późną jesienią i latem będziemy mogli wówczas cieszyć się z pięknie rozkwitniętego ogrodu najróżniejszymi gatunkami kwiatów. Jednak różne rośliny wymagają odmiennych warunków, a co za tym idzie należy je sadzić o odpowiedniej porze.

Co sadzimy wiosną?

Kwiaty cebulowe sadzone wiosną to m.in. miecznik, iksja, frezja ogrodowa, liliowiec, irys, śniedek, krokosmia, czy tygrysówka pawia. Te gatunki najlepiej zacząć sadzić od połowy kwietnia, gdyż występujące wcześniej wiosenne przymrozki mogą im zaszkodzić. Nieco bardziej wrażliwe na temperaturę, a więc i sadzone jeszcze późniejszą wiosną w maju kwiaty cebulowe to: dalia, agapant, ismena- błonczatka czy eukomis. Zawsze kupując kwiaty warto dokładnie sprawdzić gatunek i posadzić go we właściwym czasie, aby mieć pewność, że przetrwa i zakwitnie.

Późna wiosna w ogrodzie

Jeśli w odpowiednim czasie posadzimy wybrane kwiaty, zadbamy o ich ziemię, odpowiednie podlewanie i potrzeby danego gatunku, to z pewnością gdy rozpocznie się ciepła i słoneczna wiosna, będziemy się cieszyć z niezwykle kolorowego i pachnącego ogrodu. Oczywiście wiele z takich kwiatów możemy hodować również na balkonach i stworzyć swoją małą zieloną oazę nawet w bloku. Taki balkon z pewnością stanie się naszym ulubionym miejscem do wypoczynku.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *